חיפוש
עקבו אחריי

ריברסינג

אני מזמין אתכם לחוויה משמעותית ומשנת חיים אל תוך מעמקי הגוף והנפש שלנו, או ליתר דיוק, המקום שבו הכל מתחבר – הנשימה. לא סתם קוראים לזה לידה מחדש – ככה בדיוק זה מרגיש. פשוט יוצאים "כמו חדשים" במובן המילולי ביותר, ממש כמו תינוק. השיטה מתבססת על טכניקה של נשימה מעגלית מודעת, שהיא  עוצמתית מאוד מחד ועדינה ופשוטה מאידך. טכניקה שאני מתכבד להיות המדריך האישי שלכם במשעוליה.

השם "ריברסינג" (נשימה מודעת) ניתן לשיטה כיוון שהיא מציעה דרך לחשיפת המצב החבוי והקדום של גוף-נפש, שהוא מצב של איזון ושלווה, מצב שחווינו ברחם ונשכח עקב זעזוע הלידה ומערכות היחסים הראשונות בחיינו.
דפוסי הנשימה שלנו מתעצבים מהיום בו נולדנו. ברגע בו נחתך חבל הטבור אנו מתחילים לנשום באופן אקטיבי ועצמאי. הלידה עצמה, בריאה וטבעית ככל שתהיה הינה הטראומה הראשונה שאנו חווים עם הגיענו לעולם. היציאה מהרחם, המעבר הקשה בתעלת הלידה, היציאה לאוויר הקר, לאור מסנוור, הניתוק מהאם, תחושת חוסר האונים – כל אלו הן חוויות טראומטיות פיזיות ורגשיות, המלוות בעצירת הנשימה. אנו עוצרים את הנשימה כדי לנסות להימנע מהכאב ומהפחד.

כל התחושות הללו ליוו אותנו עם הגיחנו לעולם, ולפיכך אנו תופסים אותן כקשורות וחיוניות להישרדות שלנו. כלומר, שני תהליכים מתרחשים במקביל:
  1 – המחשבות שליוו את תהליך הלידה ואת ילדותנו המוקדמת נתפסות כמחשבות החיוניות להישרדות שלנו, ולכן הן הופכות לדפוסי חשיבה והתנהגות הממשיכים ללוות ולנהל את חיינו.
  2 – דפוס של עצירת הנשימה או רידוד הנשימה מתרחש מול רגש ותחושה אותם אנו תופסים כשליליים.  
במהלך חיינו אנו מסגלים דפוסי נשימה לפי חוויות וטראומות שאנו עוברים.  למשל, כאשר אנו חווים כעס נשימתנו הופכת מהירה ורדודה, כאשר אנו חווים פחד/ נבהלים, נשימתנו נעתקת. ככל שרגש מסוים הופך לדומיננטי הוא יכתיב את דפוס הנשימה שלנו וכך מוטבע בכל אחד ואחת מאתנו דפוס נשימה בלתי מודע.

אם נדע לקרוא לרגש בשם, לזהות את הרגשות שאנו מרגישים בסיטואציות בהן אנו נמצאים, בהכרח נבין את דפוסי ההתנהגות שלנו.  במשולש דפוס התנהגות-רגש-דפוס נשימה, כל פרמטר שישתנה, ישפיע על השניים האחרים.

המודעות והרצון שלנו לשנות את האופן בו אנו חווים את חיינו דורשים מאתנו להכיר בכך שהבחירה במחשבה מסוימת בזמן הלידה ובמהלך הילדות המוקדמת, אמנם התאימה לנסיבות באותו הזמן, אלא שהנסיבות  השתנו.  אין אנו חסרי אונים כתינוק או כילד רך בשנים. יש לנו כעת אפשרויות בחירה ויכולת להשפיע על חיינו.

בהמשך, חוויות שליליות מעלות בנו מטען שלילי מהעבר, וכדי להימנע מהתחושה הלא טובה אנו מרדדים או עוצרים את הנשימה, בתהליך של הדחקה. גם אם הדחקה הועילה לנו  בעבר, מגיע רגע בחיינו הבוגרים שבו היא והדפוסים שמתלווים אליה, מנהלים אותנו ולמעשה מונעים מאיתנו להתקדם הלאה ולהתפתח באופן חופשי ובריא.

לכל הרגשות יש באופן טבעי מחזוריות של התחלה וסיום. אנחנו צוחקים עד שנרגעים, כועסים עד שנרגעים וכו'. ההדחקה קוטעת את השלמת המחזוריות וגורמת לרגש להיבנות בגוף עד ליצירת חסימה. הלחץ שנוצר יחפש פתח מוצא, כמו התפרצות כעס או בכי ללא פרופורציה, ואף חלילה מחלה.

נשימה מעגלית:
הנשימה המעגלית מאפשרת גישה לתבניות ההדחקה ולחסימות האנרגטיות בגופינו, שהן למעשה החוויות והרגשות שהוטבעו בגופנו.
נשימה מעגלית יוצרת מעגלים סגורים של תנועת אנרגיה בגוף. תנועה זו נוגעת ומניעה גם את האזורים החסומים.
בתהליך הנשימה המחוברת, חוויות ורגשות מהעבר שבים וצפים לתוך ההכרה.

כאשר נתקרב לחוויות אלו, נחווה רגשות כגון פחד, כעס וכאב, אשר במרבית המקרים יגרמו לנו לעצור את הנשימה ו"לברוח". יחד עם זאת, אם נמשיך לנשום ולא נעצור, בנוכחות הרגשות השליליים שעולים, נקבל למעשה את הרגשות ולא נדחה אותם. אנו נחווה ונקבלם ללא שפוט והתנגדות. המטען הפסיכולוגי הטראומטי ישתנה ויתפוגג.
כאשר נתרגל נשימה מעגלית, נמצא עצמנו בתהליך בו ישתחררו החסימות הרגשיות ויתאפשר תהליך מקביל של הטמעת הרגשות.

התהליך של שחרור החסימות והמטען הפסיכולוגי שלהן יפתח בפנינו אפשרויות לבחור בדפוסי חשיבה והתנהגות חדשים. נשימה מלאה ורצופה בנוכחות הרגשות והתחושות שעולים בנו, תאפשר את קבלת הרגשות מתוך אהבה, סליחה וחוסר שיפוט. תהליך זה יפתח את הדרך לאמץ אמונות ומחשבות חיוביות, ובחירה חופשית יותר בדרכי התמודדות עם החיים.
הרגשות יהפכו לאנרגיה של הנאה וריפוי כאשר נאפשר להם להתקיים בתוכנו. כאשר נרגיש בטחון להתמסר לאנרגית החיים, אותה אנרגיה שלמדנו לחשוש ממנה בלידה, בהכרח נחווה יותר אהבה וחיות בחיינו ובמערכות יחסים.

Music & Life
× ווטסאפ